Marka szybko podbiła serca gości w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, stając się jedną z największych sieci restauracji szybkiej obsługi. Popeyes w Polsce w pierwszej kolejności będzie rozwijać się w centrach handlowych. To właśnie tam jest gotowa infrastruktura, ustabilizowany foothall, oraz znane i rozwinięte food courty. W swoich planach sieć pod uwagę bierze najpierw największe miasta, a w nich dominujące galerie. Dopiero w kolejnej fazie rozwoju marka skupi się na lokalizacjach ulicznych.

Popeyes Famous Louisiana Chicken to sieć restauracji typu fast food, założona w 1972 r. Oferuje kuchnię typową do Luizjany, czyli smażonego w głębokim tłuszczu kurczaka (nuggetsy, skrzydełka czy udka) serwowanego m.in. W kanapkach, a także smażone w głębokim tłuszczu owoce morza z różnymi dodatkami, również charakterystycznymi dla stanu Luizjana. Są to miejsca, które mają zbudowaną infrastrukturę, są gotowe do adaptacji.

Zawieruchy na polskim rynku paliw ciąg dalszy. Przyśpieszyły podwyżki cen

O tym, jak bardzo zmieniło się życie zwykłych ludzi w kraju, na który niespodziewanie spadł grad rakiet, o ich emocjach i potrzebach, opowiedziała Karolina van Ede-Tzenvirt, autorka książki „Zostawić za sobą świat. 24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski w Brukseli rozmawia o dalszych dostawach uzbrojenia dla ukraińskiej armii. Wśród konsumentów rośnie popularność win z polskich owoców.

W momencie, gdy będziemy gotowi wyjdziemy z ofertą franczyzową. Poza te trzy miasta w tym roku nie wyjdziemy na pewno. W przyszłym roku będziemy chcieli otwierać Popeyes w kolejnych miastach z największej dużej ósemki. W Rumunii oczekiwania klientów są związane stricte z rozpoznawalnymi markami. Ludzie lubią spotkać się przy posiłku, pójść całą rodziną do konkretnej restauracji.

Lokalizacji w ponad 100 krajach, w tym w 33 krajach w całej Europie. Popeyes ma ponad 3800 restauracji w ponad 30 krajach na całym świecie. Popeyes wyróżnia się menu w stylu nowoorleańskim, na które składa się pikantny kurczak, polędwiczki z kurczaka, smażone krewetki i inne regionalne produkty. Obecnie jest spółką zależną firmy Restaurant Brands International z siedzibą w Toronto. Zdecydowana większość restauracji jest objęta franczyzą. “Z nowego Orleanu do Wrocławia” — taki wpis pojawił się ostatnio na facebookowym profilu sieci działalność gospodarcza w sektorze produkcyjnym w gospodarce usa we spadła.

Czasopismo rynku retail

McWin ma teraz rozszerzyć Burger Kinga także u nas. Jest to ciekawe, gdyż Burger King jest obecnie marką ArmRestu, który także zarządza KFC. Już w lipcu mieszkańcy Wrocławia będą mieli okazję skosztować niepowtarzalnych smaków prosto z Nowego Orleanu; świeżo przygotowanego, chrupiącego kurczaka w mieszance przypraw Cajun. Pierwszy Popeyes znajdować się będzie w Food Stacji Pasażu Grunwaldzkiego, tuż obok strefy relaksu Jubilatka. Wejście orleańskiej sieci na rynek europejski związane jest z pozyskaniem praw franczyzowych Popeyes oraz Burger Kinga przez Restaurant Brands International i McWin. W najbliższych latach Amerykanie chcą podbić Europę Środkowo-Wschodnią otwierając łącznie 600 lokali, głównie w Polsce, Rumunii, a także Czechach.

Poszła do KFC po jedzenie. “Przeżyłam szok”

Popeyes wyróżnia się wyjątkowym menu w stylu nowoorleańskim, obejmującym pikantnego kurczaka, polędwiczki z kurczaka, smażone krewetki i inne regionalne produkty. Oprócz lokali w Polsce tydzień ramy czasowe cechy handlu Popeyes planuje otworzyć też restauracje w Czechach i Rumunii. Jak podają komunikaty prasowe, Popeyes Polska otworzy lokal w Szczecinie w Galerii Galaxy przy alei Wyzwolenia 18.

„Już od pierwszego dnia działalności na polskim rynku postaramy się oddać ducha marki rodem z Nowego Orleanu i pozytywnie zaskoczyć smakiem naszych dań. Kultową Chicken Sandwich, ale też dania, które mogą być dla Polaków zupełnie nowym doznaniem smakowym – jak Popeyes Biscuit. 11.00, 7 lipca we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim” – dodaje funt brytyjski spadł o 1,6% w stosunku do dolara Aleksandrowicz. Choć sieć Popeys wywodzi się z USA, restauracje tej sieci znajdują się na całym świecie, m.in. Spółka zależna firmy Restaurant Brands ma na całym świecie ponad 3800 lokali, jest obecna w 30 krajach i działa na zasadzie franczyzy. W Europie lokale Popeyes działają w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Hiszpanii i Szwajcarii.

Rex Concepts BK Poland S.A.

W 2023 roku w naszym kraju swoje pierwsze lokale planuje otworzyć Popeyes. Za jej rozwój na terenie naszego kraju odpowiadają Restaurant Brands International i McVin. Popeyes to sieć restauracji fast food, która serwuje przede wszystkim dania ze smażonego kurczaka.

KFC ma w Polsce nową konkurencję. “Polacy uwielbiają kurczaka”

Oznacza to więc, że na polskim rynku będzie ostro konkurować ze znanym już nad Wisłą KFC, który także pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Choć obie sieci wywodzą się z jednego kraju, to powstały w innych stanach – KFC jest marką z Kentucky, a Popeyes z Luizjany. Popeyes otwiera pierwszy lokal w Polsce już w tym tygodniu. Znane jest już miejsce i czas otwarcia, a także kolejne lokalizacje, gdzie restauracje Popeyes się pojawią. Amerykańska sieć fast food, która ma już ponad 50 lat, dopiero od niedawna prowadzi ekspansję międzynarodową.

Kiedy i gdzie otwarcie Popeyes?

Uwagę zwraca rozmach, z jakim Popeyes otwiera pierwszy lokal w Polsce. Jak informuje sieć, „restauracje Popeyes serwujące smażonego kurczaka oraz nowe lokale znanego już Burger Kinga mają powstawać w Polsce już w 2023 r. Nowe lokale będą wyposażone w cyfrowe ekrany zamówień, zamówienia mobilne, obsługę stolików i dostawę, aby goście mogli zamawiać jedzenie tak, jak lubią”. Oprócz tego już 5 lipca (środa) Popeyes rozpocznie przedpremierowe serwowanie dań poprzez portal Pyszne.pl.

Wywodząca się z amerykańskiej Luizjany sieć Popeyes Louisiana Kitchen powstała w 1972 roku w Nowym Orleanie. W Polsce pierwsze lokale mają pojawić się już w 2023 roku, siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu. Szefem marketingu w Polsce i Czechach został, zarządzający w ciągu ostatnich 6 lat marketingiem sieci Pasibus, Jakub Aleksandrowicz. W planach jest otwarcie 600 restauracji w Polsce i Czechach w ciągu 10 najbliższych lat.

Tym samym amerykańska sieć ujawniła dzień otwarcia swojej pierwszej restauracji w naszym kraju. Lokal urządzany jest właśnie w Galerii Grunwaldzkiej we Wrocławiu, a jego otwarcie zaplanowano na 7 lipca na godzinę 11. Pod koniec kwietnia ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński napisał o “polsko-amerykańskiej współpracy” w kontekście rozwoju w naszym kraju amerykańskiej sieci barów szybkiej obsługi McDonald’s. Sieć poinformowała wówczas, że zamierza otworzyć 200 nowych lokali. Popeyes® powstał w 1972 roku w Nowym Orleanie w Luizjanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *